Poliitilist katuseraha läheb kõige rohkem Anija valda

Ülle Tamm
Sõnumitooja 11.01.2017

Riigikogu kinnitas detsembris 2017. aasta riigieelarve, milles on ka erakondade jagatavad summad ehk poliitilised katuserahad omavalitsustele ja MTÜdele.
Tänavu on Anija valda suunanud katuseraha IRL, Keskerakond ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond. Raasiku valda tuleb toetusraha sotsidelt, Loksa linna Keskerakonnalt ja Kuusalu valda Vaba­erakonnalt.
Lõppenud aastal opositsiooni jäänud Reformierakond katuseraha jagamisel ei osalenud.

Anija vald
IRLi katuserahast antakse 7000 eurot Kehra staadioni ja terviseradade arendamiseks. IRLi kuuluv volikoguliige, IRLI Harju piirkonna juhatuse liige Urmo Sitsi ütles, et see summa tuli tänu riigikogu liikmele Marko Mihkelsonile. Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson kuulub IRLi Harju piirkonna juhatusse.
Sotsiaaldemokraatidelt on lubatud MTÜle Kehra Raudteejaam 6000 eurot muuseumiekspositsioonide loomiseks. MTÜ Kehra Raudteejaam juht Anne Oruaas kommenteeris, et toetusraha tuli üllatusena, ning arvas, et ju see saadi tänu riigikogu liikmele Tanel Talvele, kes on ka kohalik poliitik – kandideeris ja osutus valituks Anija vallavolikogusse valimisnimekirjast Anija Ühendus.
Tanel Talve kommenteeris, et Anija vald omab väga häid eeldusi turismi arendamiseks ja Kehra Raudteejaam on üks neist atraktsioonidest, mis annab turismiarenduse üldisesse pilti olulise panuse.

Terviktekst ilmus ajalehes Sõnumitooja 11. jaanuaril 2017.