Näitus „Armastatud Eesti asjad“

See näitus, mis toimus 11. oktoobril 2009, tähistab Kehra raudteejaama uuesti kasutusele võtmist. Tõsi küll, mitte endises jaama funktsioonis, vaid näitusesaalina. Sel puhul heiskasime ka jaamahoonele sinimustvalge lipu. 

Näituse idee autor ja peamine teostaja oli MTÜ juhatuse liige Marti Sepmann koos abikaasa Dundyga. Nemad tõid kohale oma kodusest vanavarakogust mööblit, kauneid laudlinu ja Eestis toodetud kristalli-portselani, mis kõik pärit Teise maailmaasõja eelsest ajast. Oli ka postkaarte ja vanu fotosid, ajakirju ja kooliõpikuid. Vanu ilusas köites raamatuid tõi pr. Milvi Schmeidt.

Jaamahoone keskse ja ühtlasi suurima saali seintele panime üles vanade ajaloolise Kehra fotode suurendused. Fotod pärinesid peamiselt Valdo Prausti ja Marti Sepmani kogudest, aga neid andis ka pr. Tiina Nõlvak, kelle vanaisa oli raudteelane. Fotod valmistas näituseks ette MTÜ liige Anne Tanne.

Näitus oli külmas, kütteta jaamahoones avatud 4 tundi ja selle aja jooksul külastas seda umbes 120 inimest. Paljud tulid lihtsalt selle pärast, et uks oli lahti. Jaamahoone korda tegemise toetuseks annetati kokku 2212 krooni.

Lähemalt loe Külli Koppelmaa artiklist „Kehra jaamahoone korrastamiseks annetati üle 2200 krooni“ 2009. a 15. okt. Sõnumitoojast.

© MTÜ Kehra Raudteejaam 2008-2018, reg nr 80273870
info at kehrajaam dot ee , tel nr 53402876