Kehra paberipäeval käis ligi 400 inimest

Külli Koppelmaa
Sõnumitooja 20.08.2014

„Meie uhkem eesmärk on, et Kehrast saaks Eesti paberipealinn,“ ütles esimese paberipäeva projektijuht TANEL VESKE.

Laupäeval, 9. augustil Kehra vana raudteejaama sees ja esisel toimunud paberipäeva korraldas MTÜ Kehra Raudteejaam. Paberipäeva kavas oli paberit tutvustav loeng, töötoad, kus õpetati paberist meisterdama erinevaid asju, ekskursioonid Kehra paberitehasesse ning õhtul sai välilaval esinenud ansambli Rulli Magneetik muusika saatel tantsida. Lastele viidi paberipäeval läbi spordi- ja osavusmänge, mis olid samuti seotud paberiga.

Paberipäeva korraldamise idee pakkus MTÜle Kehra Raudteejaam välja TTÜ tudeng, Kehra noormees Tanel Veske, kes on ise ka mittetulundusühingu liige.

„Tegelikult tuli see mõte minu emal, kes on samuti MTÜ liige ja suur käsitööhuviline. Kui ta rääkis sellest mulle, läks kohe korraldamiseks,“ sõnas Tanel Veske.

Tema ema, paberipäeva idee autor Henda Veske lisas: „Kehras ei toimu suvel peaaegu midagi. On vaid kodukandipäev, kuid ka see on rännanud küladesse. Mina arvan, et võiks ikkagi olla midagi, mille järgi Kehrat tuntaks. Kui näiteks Haapsalu on sallipealinn, Jõgeval tehakse küüslaugufestivale, miks siis ei võiks Kehra olla Eesti paberipealinn, seda enam, et Kehrat tuntakse ju peamiselt tehase järgi.“

Terviktekst ilmus ajalehes Sõnumitooja 20. augustil 2014.