ANNELI METSAOJA Kehrast andis välja teise luulekogu

Külli Koppelmaa
Sõnumitooja 14.12.2016

„Luuletamine teeb mind õnnelikuks,“ ütleb ANNELI METSAOJA, Anija valla Lepatriinu lasteaia õpetajaabi, kelle teine luulekogu kannab nime „Mõttemustrid“.

2015. aastal ilmus Anneli Metsaoja debüütkogu „Mõttepalad“. Kuigi luuletama hakkas kooliajal Rakveres, keskkoolis võitis luulevõistluse, oli looming seni jäänud sahtlisse. Luulekogu väljaandmise idee tuli Kaisa Tiismaalt, kes on Anneli Metsaoja sõber ja kolleeg.
„Raamat on väike ja mustvalge, ometi on läbimüük olnud üllatavalt edukas. Kehra Konsumist ja Tartu Tasku keskusest on kõik ära ostetud, Rahva Raamatu letile viidi laost juurde,“ räägib Anneli Metsaoja.
„Mõttepaladele“ saadud tagasiside oli positiivne, see innustas jätkama. Viis luuletust jäi esimesest kogust välja, pooleteise aasta  jooksul kirjutas ta neid juurde – paar nädalat tagasi trükist tulnud „Mõttemustrites“ on üle 70 luuletuse.
Luulekogu andis autor välja oma kulul, rahaliselt toetasid poeg Reijo Metsaoja ning MTÜ Kehra Raudteejaam. Raamatus tänab ta nimeliselt veel Kaisa Tiismaad, kes oli ka nende luuletuste esimene ja usaldusväärne nõuandja.

Terviktekst ilmus ajalehes Sõnumitooja 14. detsembril 2016.