Alavere ajalookonverentsil osales 70 inimest

Külli Koppelmaa
Sõnumitooja 01.10.2014

„Mulle väga meeldis, olen ajaloofanaatik ja kodukandi ajalugu huvitab mind väga,“ kommenteeris Alavere ajalookonverentsi Anija volikogu esimees JAANUS KALEV.

Laupäeval, 27. septembril MTÜ Kehra Raudteejaam korraldatud 5. ajalookonverentsi „Noppeid Alavere kultuuriloost“ moderaator Priit Raudkivi rääkis, et idee teha konverents Alavere ajaloost tuli pärast eelmist, Anijal toimunud konverentsi just Alaverest pärit ning seal töötavalt Jaanus Kalevilt.
„Ta ütles, et oleks hädavajalik ka Alavere ajalugu rahvale tutvustada. Haarasime sellest mõttest kinni,“ sõnas Priit Raudkivi ning avaldas lootust, et esimene taoline ettevõtmine vanas mõisatallis, kus 75 aastat tagasi avati rahvamaja, ei jää viimaseks.
Kuna möödunud aastal said Alaveres kokku kunagise sovhoosi ja kolhoosi töötajad ning meenutasid endiseid aegu, siis nüüdsel konverentsil põllumajandusest ei kõneldud, keskenduti peamiselt kultuuriloole.
Osalejaid tervitasid rahvamaja perenaine Heidi Pettinen, vallavolikogu esimees Jaanus Kalev ning muusikaõpetaja Heli Karu laulupiigad.

Terviktekst ilmus ajalehes Sõnumitooja 1. oktoobril 2014.