Ajalooline matk Kehras

Pühapäeval, 12. septembril 2010 tähistati Kehras Harju maakonna vanavanemate päeva. Pärast kontserti ja pedagoogilist loengut  oli huvilistel lõpetuseks võimalik teha MTÜ Kehra Raudteejaam eestvedamisel jalgsimatk Kehras. Matkajuhid Ants Miidla ja Anne Oruaas näitasid  Kehra ajaloolisi maju ja paiku, kus varem mõni oluline hoone on asunud. Nii mõnigi kaasa kõndija sattus esmakordselt mõisamoonakate majade juurde või sai teada, kus asus mõisa valitsejamaja ja et klubi, mille juurest alustati, on ehitatud hoopis kuivatiks. Ants Miidlal oli näidata ka vanu fotosid.

Üsna mitmel kaasa kõndijal, kel eluaastaid rohkemgi kui matkajuhtidel, oli lisaks oma mälestusi pajatada. Kahte majja sai ka sisse – mõisamoonakate majas firmasse, mille uksel silt Sada Häda, ja vanasse koolimajja, et vaadata Viktor Turpi maali „Kalev kotka seljas“.

Matk kestis kaks peaaegu kaks ja pool tundi ja kogu marsruudi pidas vastu umbes 15 inimest. Osalised jäid nähtu-kuulduga rahule ja tõdesid, et Kehras on väga palju huvitavat vaadata.

Korraldajad tänavad pr. Sirje Suvi osutatud lahke abi eest.

© MTÜ Kehra Raudteejaam 2008-2018, reg nr 80273870
info at kehrajaam dot ee , tel nr 53402876