Ajalookonverents Kehra Gümnaasiumis 9. detsembril

Tulemas on Vabadussõja-teemaline ajalookonverents, kus oma seisukohti Eesti Vabadussõja ajaloolisest tähtsusest esitavad nooremapõlve ajaloolased. Konverents leiab aset neljapäeval, 9. detsembril algusega kell 12.15 Kehra Gümnaasiumi aulas.

 

Oma nõusoleku konverentsil esinemiseks on andnud reservkolonelleitnant ja kirjanik Leo Kunnas, kes kõneleb Eesti Vabadussõja tähtsusesest tänapäeval ning meie riiklikust ja rahvuslikust identiteedist.

Ajalooinstituudi doktorant major Vitali Lokk kõneleb eesti rahvusväeosade loomisest. Tänavuse Eesti Ajalooarhiivi preemia laureaadi Taavi Minniku teema on „Eesti Vabadussõja mitu nägu“ ning Arto Oll vaatleb mereväe ning admiral Johan Pitka rolli Vabadussõjas. Konverentsi juhib MTÜ liige, ajaloodoktor Priit Raudkivi.

Et see, mis Vabadussõja ajal Kehras toimus, lausa elavalt silme ette tuua, astub pärast ettekandeid üles Lagedi Vabadusvõitluse muuseumi näitetrupp Johannes Tõrsi näidendiga „Rünnak“, mille tegevus toimub Kehra jaamahoones 1919. a 4. jaanuaril. Näidendi tekst on raamatuna avaldatud ( kirjastus MIX AS 2008) ning publikul on soovi korral võimalik seda osta. Esineb ka vokaalansambel Kuldne Õhtupäike Kuuno Kasaku juhendamisel

 

Sissepääs konverentsile on kõigile vaba, ootame nii Anija valla kui naabervaldade rahva rohket osavõttu.

© MTÜ Kehra Raudteejaam 2008-2018, reg nr 80273870
info at kehrajaam dot ee , tel nr 53402876